Πρωτοχρονιάτικη πίτα έκοψε χθες Τετάρτη 31 Ιανουαρίου η Κοινότητα Αμαρύνθου στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημαρχείου, παρουσία του Δημάρχου Νίκου Γουρνή, των Αντιδημάρχων Αμαρύνθου Δημήτρη Αργύρη και Έργων Κώστα Ζαχαριά, καθώς και δημοτών.
Ο Κοινοτάρχης Παύλος Κοκκάλας και τα υπόλοιπα μέλη του τοπικού συμβουλίου αντάλλαξαν ευχές με τους παρευρισκόμενους και ευχήθηκαν καλή συνεργασία για το καλό της Αμαρύνθου.
Τα γυαλιά στους αιρετούς έβαλε ο νεαρός Αμαρύνθιος δημότης Δημήτρης Πάφρας, ο οποίος στάθηκε πιο τυχερός απ’ όλους. Κέρδισε το φλουρί και πήρε δώρο ένα κουτί με ποτά διά χειρός του Κοινοτάρχη, ενώ δέχθηκε πολλές ευχές.
![](https://www.evia-press.gr/wp-content/uploads/2024/02/417397526_693352116302354_2464539285856599429_n.jpg)
![](https://www.evia-press.gr/wp-content/uploads/2024/02/417475022_693352162969016_6411419906291770939_n.jpg)